You are not logged in. To save your scores, log in to your account or subscribe.Login
An apple costs 20p. If Nathan has £1, how many apples could he buy?
Click on the correct answer for 1 pointOur scoring systemIf you get an answer correct, your next question will be worth one extra point than the previous question. Get ten in a row correct and you will continue getting 10 points per question. As soon as you get one wrong, you revert to 1 point for your next question.See if you can get to the top of our leaderboard, good luck!
There is nobody on this week's leaderboard yet! Why not be the first?
If you're in Year 2 at primary school and aged 7, our numeracy game is just for you! If you love maths or need a little help with understanding how numbers work, play a few questions each day - it will make a big difference.